Останнім часом твердопаливні котли знайшли широку популярність. Це призвело до розширення їх асортименту. Виходячи з того, яким чином відбувається процес спалювання і яке паливо використовується, їх ділять на кілька категорій.
Різновиди твердопаливних котлів
Залежно від особливостей спалювання палива котли, що працюють на твердому паливі, поділяються на такі види:
- Твердопаливні. Універсальний агрегат, який однаково ефективно працює на дровах, торфі, вугіллі або їх поєднанні. До недоліків цього виду котлів відносять низький коефіцієнт корисної дії та необхідність регулярно проводити завантаження палива.
- Піролізні. Даний котел працює на деревині, згоряння якої відбувається в два етапи. Спочатку процес проходить в умовах обмеженої подачі повітря. Це дозволяє виділити максимальну кількість тепла з перетворенням деревини в деревне вугілля. Піролізні гази, що утворюються на даному етапі, проходять процес допалювання в іншій камері. Перевага даного виду агрегатів полягає у повному спалюванні палива з отриманням максимальної кількості тепла. Основним недоліком можна вважати високі вимоги до використовуваного палива. Воно неодмінно повинно бути сухим. Також допускається використання тільки твердих порід деревини.
- Пелетні. Для отримання тепла в такому котлі використовують гранульовану деревину. Перевагою цього виду обладнання є мінімальна участь людини, оскільки по мірі згоряння палива воно самостійно надходить в бункер. Недоліком можна назвати лише те, що працювати цей вид котлів здатний виключно на пелетах. Інший вид палива використовувати не вийде.
Особливості конструкції
Котли Холмова відрізняються своєю «всеядністю». Це дозволяє використовувати різне паливо, в тому числі високої вологості, відходи сільськогосподарського виробництва й т. д. При цьому ККД обладнання може доходити до 90%.
Шахтний котел складається з двох камер, розміщених послідовно. У першій відбувається первинне горіння палива. Для його завантаження використовується верхній люк. Процес згоряння відбувається внизу. Висота шару досягає 15 см. У міру того, як шар палива буде згоряти, верхній масив почне опускатися до колосникової решітки.
Через заслінку всередину подається повітря, яке ділиться на частини. Основна його маса потрапляє в камеру допалювання, решта бере участь у горінні палива всередині першої камери. Піролізні гази проходять через шар вугілля, збагачуються і потрапляють в шахту, де в результаті екзотермічної реакції виділяється велика кількість тепла.
Однієї закладки вистачає приблизно на 10-12 годин в залежності від використовуваного палива. За умови застосування вугілля цей час збільшується.
Яке паливо можна використовувати?
В котлах шахтного типу
допускається використання наступних матеріалів в якості палива:
- деревина;
- вугілля;
- тирса;
- тріски;
- брикети;
- пелети.
Завдяки двоступінчастому механізму допускається використовувати навіть сировину, вологість якої досягає 40%. Тривалість роботи на одній закладці може відрізнятися в залежності від ступеня вологості сировини, температури зовні, потужності й теплової здатності агрегату.
Переваги та недоліки котлів
До основних переваг шахтних котлів відносять:
- можливість завантаження самого різного палива;
- максимальний показник ККД;
- можливість проводити дозагрузку палива навіть в процесі його горіння;
- можливість використовувати паливо з підвищеним рівнем вологи;
- висока тривалість горіння однієї закладки;
- відсутність необхідності підключення електрики до обладнання.
З недоліків відзначають наступне:
- через те, що в камеру допалювання надходить не весь газ, що виділяється, на стінках камери горіння починають осідати смоли і сажа;
- температура зворотної лінії повинна бути не менше 65 градусів, в іншому випадку буде формуватися конденсат, а сам процес горіння виявиться менш ефективним.
При необхідності котел можна доукомплектувати вентилятором, що нагнітає повітря, або електронним блоком управління.
Вимоги до димоходу
Якщо діаметр димоходного каналу виявиться занадто великим, тяга буде порушена, а на стінках димоходу почне накопичуватися сажа і смоли. Але при цьому діаметр не повинен бути менше вихідного патрубка. Матеріал, з якого виготовлений димохід, повинен мати антикорозійні властивості, оскільки на його стінках може осідати конденсат. Для його виробництва можуть використовувати цеглу, сталь або кераміку.
Цегла є найбільш невдалим з перерахованих матеріалів, адже може тріскатися при перепадах температури і не дозволяє створити максимально гладку внутрішню поверхню димоходу. Керамічна труба або модуль міцніші, добре витримують негативну дію навколишнього середовища і мають аеродинамічні властивості.
Оптимальним вважається сталевий димар. Його легко монтувати, він надійно захищений від протікання конденсату і має тривалий термін служби.
Висота труби повинна бути більше 5 м відносно рівня горіння.
Чому варто вибрати котел Бізон?
Сьогодні виробництво котлів, що працюють на твердому паливі, істотно зросло. Але якісним воно буде тільки за умови, що для його виготовлення використовується сучасне обладнання, проходження необхідних випробувань і отримання сертифіката відповідності. Саме такі котли випускає компанія Bizon.
На підтвердження цього виробник надає на всю свою продукцію тривалу гарантію, яка діє протягом 3 років. Крім того, виробник вказує 10-річний період експлуатації обладнання. Тому покупка котла Bizon – це надійне придбання, яке буде безперебійно працювати протягом тривалого періоду, забезпечуючи комфорт і тепло у вашому домі.