За умови правильного монтажу системи опалення з використанням твердопаливного котла її експлуатація не становить небезпеки. Це пов'язано з тим, що серед використовуваних в ній елементів є такі, які захищають від виникнення будь-яких небезпечних ситуацій. Для усунення можливості перегріву теплоносія і поломки обладнання можна встановлювати додаткові пристрої.
Основна небезпека, пов'язана з виходом обладнання з ладу, полягає у закипанні води в трубі гідравлічного контуру або безпосередньо в самому контурі котла. Тому, якщо говорити про безпеку використання твердопаливного котла, важливо захистити систему від закипання в ній теплоносія та підвищення тиску. Для цього використовуються різні пристрої.
Технічне забезпечення безпеки
За умови досягнення певної температури теплоносій здатний швидко переходити з рідкого в газоподібний стан з різким підвищенням рівня тиску. Щоб уникнути непередбаченої ситуації, тиск необхідно швидко та ефективно знизити.
Тому при монтажі системи опалення в неї в обов'язковому порядку встановлюється група безпеки. Вона складається з таких елементів:
- манометр, завдання якого – відображати показники тиску всередині контуру;
- запобіжний клапан;
- відводчик повітря, здатний скидати надлишки повітря.
Коли показники тиску в системі наближаються до критичної позначки, запобіжний клапан здійснює скидання теплоносія. Його спрацьовування відбувається виключно тоді, коли тиск піднімається до високих позначок. При роботі у звичайному режимі він міцно закритий запобіжною мембраною.
Недоліком такого способу захисту системи опалення називають її незначну ефективність. У випадках, коли обсяг циркульованої в контурі рідини занадто великий, процес закипання відбувається настільки стрімко, що клапан не встигає спрацювати й компенсувати значний стрибок тиску в системі.
Більш надійним пристроєм, здатним компенсувати різкі перепади тиску, вважається розширювальний бак. При природній циркуляції теплоносія розширювальний бак має відкритий тип. У системах з примусовою циркуляцією використовують закриті баки. У них встановлена гнучка мембрана, здатна швидко компенсувати перепад тиску при перегріванні теплоносія.
Вирішення проблеми підвищеного тиску може полягати не тільки в скиданні перегрітого теплоносія. Уникнути цього процесу можна в тому випадку, якщо запобігти переходу рідини в газ. Зробити це можна за допомогою охолоджуючого контуру. Це герметична конструкція, в якій замість теплообмінника використовується вбудований змійовик. Зазвичай його монтують на виході з котла. Через спеціальний термоклапан до корпусу підключається канал, через який проходить холодна вода з водопроводу.
У тому випадку, коли температура теплоносія в системі досягає показника в 95 градусів, до корпусу починає надходити вода для охолодження. Таким чином, температура води в змійовику знижується.
Якщо говорити про ефективність використання охолоджуючого контуру, то його установку також не можна назвати надто надійною. Це пов'язано з тим, що розміри змійовика порівняно невеликі, щоб швидко охолодити весь обсяг води в системі. Тому додатково слід використовувати теплоаккумулятор. Це ємність, здатна накопичувати запас теплової енергії.
Підвищення безпеки системи опалення
Оптимальним способом захистити контур системи опалення від перегріву й інших пов'язаних з цим проблем є використання теплового акумулятора. З його допомогою вдається збільшити обсяг теплоносія, стабілізувавши роботу системи і запобігши серйозним проблемам. Найнебезпечнішою з них може стати перегрів води, здатний привести до виходу з ладу всієї системи. Використання теплоаккумулятора зводить цей ризик до мінімуму.
Кількість води, яку здатна вмістити буферна ємність, дуже велика, і нагріти її до критичних значень складно, оскільки для її закипання потрібно багато часу та енергії.
Теплоакумулятори рекомендується використовувати при установці системи опалення з примусовою циркуляцією рідини всередині. Коли відбувається відключення електроенергії, відключається циркуляційний насос, і швидкість руху води стає мінімальною. Це може спровокувати закипання невеликого об'єму рідини в системі.
У такій ситуації буферна ємність стає єдиним способом уберегти систему від перегріву. У зв'язку з тим, що ємність монтують недалеко від теплогенератора, швидкість руху води між котлом і теплоакумулятором стає інтенсивною.
Але захист системи опалення від перегріву – не єдина функція теплоаккумулятора. Він також здатний підвищити комфорт використання твердопаливного котла. Якщо правильно розрахувати обсяг буферної ємності, вдасться значно зменшити частоту завантаження палива. Особливо актуально це взимку. Без використання теплоакумулятора проводити завантаження котла доведеться кілька разів на день, що не завжди зручно.
До інших причин, через які варто встановити теплоаккумулятор в систему опалення, є можливість продовження періоду її роботи. Без буферної ємності не виключені ситуації, коли температура батареї виявиться занадто високою, а котлу доведеться працювати в пригніченому режимі. Якщо повітря буде недостатньо, паливо не повністю згорить, що призведе до засмічення димових каналів. Якщо сажі та смоли на стінках котла буде занадто багато, це може стати причиною пожежі.
Теплоакумулятори Бізон – надійне обладнання, яке зробить роботу системи опалення безпечною та економічною. Купити буферні ємності Bizon з гарантією за доступною ціною пропонуємо в нашій компанії. Ми реалізуємо тільки сертифіковану продукцію, що відповідає вимогам безпеки та якості.
Залиште заявку, і ми відповімо на ваші запитання, а також допоможемо підібрати обладнання з оптимальними технічними параметрами.